BIOGRAPHY

12. července 2016 v 14:00 | Uthande

Selena Gomez se narodila ve středu 22. července 1992, v 7:19 hodin v Glens Falls nemocnici v Grand Prairie, Texas. Při narození vážila 3 350 g. Je dcerou Ricarda Gomeze a bývalé divadelní herečky Amandy "Mandy" Teefey. Má americko-mexické-italské kořeny. Když jí bylo pět let, její rodiče se rozvedli a ona zůstala s matkou, která se později provdala za Briana Teefey. Jméno Selena zdědila po mexické legendě Seleně Quintanilla Perez, která zemřela tři roky po narození Seleny Gomez.
Selena je herečka, a to díky své matce, herečce, která byla připravena zahájit zájem o herectví. V rozhovoru v roce 2009 Selena řekla, co jí vyzvalo, aby se stala herečkou.


Studovala soukromě doma a v květnu 2010 získala maturitu.

Selena začala dobrodružství již ve věku 7 let. Její první role byla Gianna v televizním seriálu "Barney and Friends". Sedmá série, která zahrnovala i epizody se Selenou, byla vysílána až, když byla Selena v páté třídě na základní škole. Pak hrála malou roli ve filmu "Spy Kids 3-D: Game Over" a v televizním seriálu "Walker" a "Texas Ranger: Trial By Fire".

V roce 2004 byl Selena objevena na stanici Disney Channel v celostátních konkurzech. Pak dostala první malé role v "The Suite Life of Zack and Cody" a ve druhé a třetí sérii "Hannah Montana". Na začátku roku 2007 se uskutečnilo první natáčení televizního seriálu "Wizards of Waverly Place", kde si zahrála hlavní roli Alex Russo.


V roce 2008 si zahrála ve filmu "Cinderella Story" s Drewem Seeley. Pro film nahrála tři písně, které se objevily na originálním soundtracku produkce - "New Classic" (Drew Seeley), "Tell Me Something I Don't Know", což byl její první singl, a "Bang A Drum". Její součást cesty k animovaném filmu "Tinker Bell" zaznamenala píseň "Fly To Your Heart". V březnu 2008 propůjčila svůj hlas ve filmu "Horton", a v dubnu umístila Lacey Rose z časopisu Forbes Selenu na 5. místo v žebříčku "Osm horkých děti" s komentářem "multi-talentovaný teenager." Také v tomto roce se objevila s písní "Cruella De Vill" na albu "DisneyMania 6", a v červenci, těsně před jejími narozeninami, podepsala smlouvu s gramofonovou společností Hollywood Records. Pak se také podílela na Disney Channel Games.

V květnu 2009 Selena vytvočila duet s kapelou Forever the Sickest Kids - píseň "Whoa Oh!". O měsíc později si zahrála po boku Demi Lovato v "Princess Protection Program" a 29. srpna měl premiéru "Wizards of Waverly Place: The Movie", film vytvořený na základě seriálu. Je zřejmé, že se Selena zúčastnila na tvorbě soundtracků pro filmy. Pro "Princess ..." natočila duet s Demi "One And The Same" a čtyři další skladby pro svoje vlastní filmy - "Magic", "Everything Is Not What It Seems", "Disappear" a "Magical".

V roce 2009 hrála jako host vedle kamarádky Demi Lovato v seriálu "Sonny with a Chance", ve kterém ona hrála sama. Spřátelila se s přáteli z "Wizards of Waverly Place" - Davidem Henrie a Jakem T. Austinem. Hrála také v epizodě kombinované seriálem "Hannah Montana", "The Suite Life on Deck" a "Wizards of Waverly Place" - "Wizards on Deck with Hannah Montana".


Potom vstoupila do kapely "Selena Gomez & The Scene", jejímiž členy byli: Selena - vokály, Ethan Roberts - kytara, Joey Clement - basa, Greg Garman - bicí a Dane Forrest - klávesy. 29. září 2009 mělo premiéru jejich debutové album "Kiss and Tell", které v březnu 2010 získalo zlato. Singl "Naturally" získal platinu 15. července 2010.

Od září 2009 je tváří kampaně na podporu oblečení spojené se školou, Sears. Jako součást reklamy nazpívala "I'm Gonna Arrive (Don't Just Go Back)". O měsíc dříve měla tu čest být hostitelkou "Sears Arrive Air Band Casting Call" a vybrala pět lidí na "Sears Air Band", ke kterému došlo na MTV Video Music Awards 13. září 2009.

V říjnu 2009 představila své plány pro svou vlastní oděvní značku "Dream Out Loud by Selena Gomez", která se objevila na pultech na podzim roku 2010. Značka, která byla vytvořena s Tonym Melillo a Sandrou Campos, se skládala z pestrého oblečení, květinových topů, džínů, sukní, sak, šál a čepic. Vše je vyráběné z organických nebo recyklovatelných materiálů. Selena řekla, že kolekce bude reflektovat její vlastní styl, popsala ji jak "hezká a dívčí".

"Díky mé sbírce, chci dát zákazníkovi možnost, jak lze spojit svůj vlastní styl s tímto oblečením. Chci vytvořit oděvy, které mohou být snadno oblékané na horní nebo dolní části těla, z tkanin šetrných k životnímu prostředí a ekologii, což je velmi, velmi důležité. Dokonce i etikety budou obsahovat některé z mých inspirujících citací. Jen jsem hledala něco, co bude dobrá zpráva."


V létě 2010 se konala premiéra filmu "Ramona and Beezus" podle knihy napsané Beverly Cleary, v hlavní roli jako Beezus.

V březnu 2010 vyšlo najevo, že jedna ze tří hlavních rolí ve filmu "Monte Carlo" obdržela Selena Gomez. Zbylé dvě role jsou Katie Cassidy a Leighton Meester, známé z televizního seriálu "Gossip Girl".


18. června 2010 byla premiéra singlu "Round and Round". Propagoval druhé nejnovější studiové album Selena Gomez & The Scene "A Year Without Rain". Album bylo vydáno 21. září 2010.

V únoru 2011 navštívila Chile, kde se setkala se svými rodinami v rámci PROGRAMA Puente UNICEF, která je spojena s šířením vzdělávání v raném věku a s dalšími otázkami v oblasti výchovy dětí. Při vyprávění zážitku z cestování připustila: "UNICEF pomáhá Chilským rodinám v boji proti chudobě, prevenci domácího násilí a podporuje vzdělání. Možnost pozorovat každodenní boj těchto rodin, jejich vytrvalosti. V březnu se Selena zúčastnila projektu Celebrity Tap Pack v rámci UNICEF Tap Project, spočívající ve výrobě limitované edice balené vodu s obrazy lidí zapojených do této akce. Cílem projektu bylo získat finanční prostředky pro poskytnutí těm, kteří potřebují čistou vodou.28. června 2011 bylo vypuštěno třetí album Selena Gomez & The Scene "When The Sun Goes Down". Album debutovalo na 4. příčce v Billboard 200. Během jednoho týdne se vyprodalo téměř 78 tisíc výtisků na trhu v USA. Další týden se album posunulo na třetí pozici a dosáhlo nejvyšší pozice v Billboard 200 ze všech předchozích alb od Seleny Gomez & The Scene.

Na začátku března 2012 odjela Selena, Vanessa Hudgens, Ashley Benson a Rachel Korine na Floridu na natáčení filmu "Spring Breakers." Brzy poté se začala učit scénář k filmu "The Getaway," v hlavní roli s hercem Ethanem Hawke. Natáčení filmu začalo v Bulharsku a trvalo několik dní. Po delší přestávce se Selena vrátila do Atlanty. Poté hrála ve filmu "Kid" a to byl akční film. Premiéra se konala dne 26. srpna 2013. Další film, ve kterém jste mohli vidět Sel, byl horor s názvem "Aftershock". Hrála v něm malou roli - Lisa. Behaving Badly je film, ve kterém Selena hraje roli Niny Pennington, role je také hlavní. Fotografie byly pořízeny v Los Angeles, od 3. do 29. srpna. Selena také propůjčila hlas v pohádce "Hotel Transylvania", která měla premiéru v Los Angeles 22.září.

Selena se spojila s Case-Mate, která vyrábí obaly a pouzdra pro mobilní zařízení i mimo něj. Pro účely této kampaně vytvořili četné reklamy a fotografie. Výsledná pouzdra "Nicole by OPI" jsou podepsána jejím jménem. Adidas NEO Label je další kampaň, ke které se Sel připojila. Jejím posláním je podporovat boty společnosti.


V červnu 2013 vydala svůj první parfém pojmenovaný jejím jménem. S pomocí jejích fanoušků vybrala tu správnou vůni.
V listopadu bylo potvrzeno, že Jelena se rozpadla. Byl to šok pro každého. Bylo řečeno, že Selena se rozešla s Justinem na jednom z jeho koncertů, protože na sebe neměli čas. Bylo také řečeno, že se rozešli, protože ona prostě jen žárlila. Když byla Selena ve Spojených státech, Justin šel na módní přehlídku "Victoria Secret", kde pózovala s mnoha modely. Během jednoho z koncertů Justin během písně "Be Alright" (napsáno pro Sel) zpěvák nezpívá "I Love You", ale "I Loved You".

19. července 2013 bylo vydané čtvrté debutové album "Stars Dance" společností Hollywood Records. První a hlavní singl z alba je "Come and Get It" a druhý singl z alba je "Slow Down".


Spolu s propagací alba se pustila do čtvrtého tour, které se jelo po Severní Americe a v Evropu. To se skládalo z 57 koncertů. V prosinci zrušila show v Asii a Austrálii. Důvodem byly zmíněné pracovní únavy. "Moji fanoušci jsou pro mě velmi důležití a já je nikdy nechci zklamat. Musím strávit nějaký čas se zaměřením na sebe," vysvětlila.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
| Copyright © 2016 | Uthande |